نردبان آتش نشانی :از انواع تجهیزات آتشنشانی که بوسیله اتشنشانان در اطفای حریق مورد استفاده قرار می گیرد نردبان آتشنشانی میباشد.

این ابزار در انواع مختلف کشویی , سقفی , قلاب دار طراحی و هرکدام 1 کاربردهای متفاوتی دارند چرا که برای نجات جان افراد و افرادی که در آتش سوزی گرفتار شده اند آن هم در طبقات بیش از سه طبقه در ساختمان ها از نربان استفاده م شود در ادامه به نحوه حمل نردبان آتشنشانی , کاربرد نردبان و هزینه نردبان آتشنشانی و تعریف انواع نردبان آتشنشانی میپردازیم.

انواع نردبان آتشنشانی

نردبان آتشنشانی کشویی

نردبان های کشویی کوتاه از انواع نردبان های آتشنشانی بوده که از دو الی سه تکه کشویی متحرک که بیش از جنس آلومینیوم میباشد طراحی گردیده در حالت به طور کامل باز این نربان طول این ابزار 5/5 الی 6/7 متر و وزنی حدود 24/6 کیلوگرم با فواصل پله های 28 تا 30 سانتی متر دارد نوع دیگر این ابزار نه متری و عرضی 30 سانت و وزنی6/5 کیلوگرم دارند.

نردبان آتش نشانی

نردبان آتش نشانی

قسمت کشویی این نوع بوسیله کشیدن طناب بوسیله فردی که روی آن حرکت میکند باز میشود در نردبان های فلزی قسمت ها بوسیله پرچ به هم اتصال یافته و فلز استفاده شده آلومینیوم , سطوح پله شیاردار , برای این که کفشک ها به طور خودکار قسمت متحرک را قفل نماید قسمت کشویی بر روی غلطک درون ریل حرکت میکند و سر نردبان چرخ هایی میباشد که بتوان آن را روی دیوار حرکت داد.

از دیگر نربان های کشویی نربان های 10/5 متری با وزن 63/5 کیلو و نربان های 13/5 متری میباشد.

نربان آتشنشانی سقفی

نردبان های سقفی زیاد مقاوم و کم وزن بوده که به راحتی قابل حمل میباشد در قسمت فوقانی این نوع قلابی میباشد که هنگام استفاده روی ستون اصلی قرار می گیرد ستون آنان 1 تکه و 4/5 متر میباشد در صورتی که طول ستون بیش از این ابعاد باشد طراحی آنان بصورت 2 تکه میباشد .

نربان های قلاب دار

این نوع نردبان ها قلابشان در محیط هایی همچون پنجره قرار گرفته و نربان بصورت معلق قرار می گیرد طول این نوع 4/1 متر و وزن آن حدودا 13/2 کیلو میباشد.

نربان های دستی چه کاربردی دارند ؟
-بالا رفتن برای دسترسی بهتر به طبقات
-پایین رفتن قسمت زیری زمین همچون زیرزمین ها و…
-پل زدن بین 2 هزینه داخل یا خارج از ساختمان
-حمل مصدوم به عنوان برانکارد

نحوه حمل نربان اتشنشانی

استفادده و حمل نردبان آتشنشانی زیاد حائز اهمیت میباشد قسمت کشویی بوسیله نیروی دستی و کشیدن طناب حرکت کرده و امتداد نردبان به به سمت بالا باز میگردد نکته مهم در خصوص نردبان ها این میباشد که پرسنل اتشنشانی در وضعیت های متنوع با در اسرع زمان با ایمنی کامل بتوانند از آن استفاده نمایند چرا که در جا هایی همچون کوچه های باریک , ذیل طاق ها و… استفاده از بالابر هیدرولیکی امکان پذیر نیست.

نردبان آتش نشانی

هزینه نردبان آتشنشانی

این مجموعه عرضه کننده انواع نردبان آتشنشانی کشویی کوتاه , نردبان های سقفی و غلاب دار با برترین متریال آلومینیوم و مناسبترین هزینه میباشد مهمترین فاکتورها در هزینه نربان جنس و کیفیت متریال به کاررفته در آن میباشد که بین نردبان ها نوع آلومینیومی وزنی سبک حمل و نقلی راحت دارد.